Boek
Nederlands

De naakte neushoorn

Michael Ende (auteur), Reinhard Michl (illustrator)
Doelgroep:
Alle leeftijden
Onderwerp
Neushoorns
Extra onderwerp
dieren, prentenboeken
Titel
De naakte neushoorn / Ende, Michael ; ill. Michl, Reinhard
Auteur
Michael Ende
Illustrator
Reinhard Michl
Taal
Nederlands
Oorspr. titel
Norbert Nackendick
Uitgever
Antwerpen: De Vries-Brouwers, 1988
[27] p. : ill.
ISBN
90-6174-376-1

Over Michael Ende

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door ChristianSchd

Michael Ende (Garmisch-Partenkirchen, 12 november 1929 – Filderstadt-Bonlanden, 28 augustus 1995) was een Duits schrijver.

Hij was de enige zoon van Edgar Ende, een surrealistische schilder die later door de nazi's werd verboden om te schilderen. Op zijn zesde verhuisde hij naar MĂĽnchen, waar hij het gymnasium volgde. Tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog dook hij onder om aan de dienstplicht te ontsnappen. Na de oorlog voltooide hij zijn opleiding en ging studeren aan de kleinkunstacademie. Via baantjes als acteur en radiopresentator werd Michael Ende uiteindelijk auteur. Hij schreef proza, toneelstukken, liedjes, filmscripts en kritieken. Sommige werken van Ende dragen het stempel van zijn antroposofisch wereldbeeld, zoals De Toverdrank en Momo en de tijdspaarders.

Hij begon met het schrijven van kinderboeken door toedoen van een vriend, die hem vroeg de tekst te schrijven bij een boek dat deze illustreerde. Zo kwam het eerste kinderboek va…Lees verder op Wikipedia