Hof van Assisen : roman

Louis Van Dievel (auteur)
+1
Hof van Assisen : roman
×
Hof van Assisen : roman Hof van Assisen : roman

Hof van Assisen : roman

Genre:
In een kraakpand in de Antwerpse haven wordt drugshoertje Bieke Segers gewurgd teruggevonden, met de eenbenige drugsdealer Gommaar Meganck boven op haar. De man is bewusteloos en blijkt een hartaanval te hebben gehad. Hij kan zijn betrokkenheid bij de dood van Bieke Segers niet ontkennen. Het hof van assisen volgt het assisenproces tegen Meganck. Waar is de prothese gebleven? Wat is de rol van de
Titel
Hof van Assisen : roman
Auteur
Louis Van Dievel
Taal
Nederlands
Uitgever
Antwerpen: Vrijdag, 2011
444 p.
ISBN
9789460011184 (paperback)

Andere formaten:

Besprekingen

Louis van Dievel is een auteur die een aparte plaats inneemt in het Vlaams literaire spectrum. Zijn romans kan men gemakshalve onderbrengen in het genre ‘misdaadroman’, maar zijn wrange commentaar op mens en maatschappij, verpakt in een vaak burleske en groteske plot, en zijn ironiserende stijl met knipoogjes naar Louis Paul Boon, maken dat zijn werk veeleer het label ‘roman noir’ verdient, een genre dat in ons taalgebied weinig aan bod komt. Ook in Hof van assisen houden spanning, gruwel en kolder gelijke tred. Dit is een vuistdikke roman waarin de auteur op spitse wijze het gerechtelijk apparaat en zijn vertegenwoordigers op de korrel neemt.
De intrige kent een vliegende start en Van Dievel schept vanaf de eerste bladzijden op treffende wijze sfeer en achtergrond. In een Antwerps kraakpand wordt Bieke Segers, een drugshoertje, gewurgd aangetroffen met boven op haar, en verkerend in een staat van bewusteloosheid, drugsdealer Gommaar Meganck. Alles laat vermoeden dat het h…Lees verder
Roman over het volksproces tegen de eenbenige drugshandelaar en ex-wielrenner Gommaar Meganck, die een drugshoertje vermoord zou hebben. Hij wordt bijgestaan door een dure advocaat in een proces, geleid door een omstreden karikaturale raadsvoorzitter. Twaalf juryleden komen door loting uit de bevolking. Deze twaalf meer en minder intelligente mensen worden gedwongen nauw samen te werken en een oordeel te vellen. De auteur portretteert in korte hoofdstukken zeer verschillende personages, zoals rechters, openbare aanklager, advocaten, bodes, journalisten, juryleden, familie van het slachtoffer, en een cafébazin op de publieke tribune. Het proces wordt van dag tot dag gevolgd, en elke betrokkene neemt het zijne mee naar huis, zoals zij ook hun privéomstandigheden meenemen naar het proces. Achterin een alfabetische lijst waarin de personages spottend getypeerd worden. Bekroond met de Knack Hercule Poirot prijs 2012 voor beste Vlaamse misdaadroman. Fascinerende, soms hilarische roman, met …Lees verder

Over Louis Van Dievel

Louis van Dievel (Mechelen, 24 april 1953) is een Vlaams journalist en schrijver.

Levensloop

Van Dievel is vertaler Italiaans en Engels van opleiding en is nagenoeg zijn volledige loopbaan bij de Vlaamse publiekszender VRT actief als journalist. Zo was hij daar bijvoorbeeld coördinator voor het actualiteitenprogramma Morgen Beter (2005-2007). Een lange periode die, tweemaal, kort werd onderbroken door zijn overstappen naar VTM. Op het einde van zijn loopbaan was hij moderator bij de VRT-nieuwswebsite deredactie.be.

Als schrijver haalde hij bekendheid in Vlaanderen met De Pruimelaarstraat. Daarin grijpt hij terug naar het begin van de jaren zeventig, toen een seriemoordenaar en verkrachter de streek van Mechelen terroriseerde. Voor dit boek kreeg hij een nominatie voor de Libris Literatuur Prijs. Nadien werd het bewerkt door het theatergezelschap 't Arsenaal uit Mechelen.

Voor zijn werk Hof van Assisen …Lees verder op Wikipedia