De vrouwenhater

Louis Van Dievel (auteur)
Een man en een vrouw vallen letterlijk samen over de meet aan het einde van de marathon van Antwerpen. Hij is een succesvol advocaat en notoir vrouwenversierder, zij is lerares aan een betere meisjesschool. Hij moet en zal haar hebben, zij - Marleen - spartelt lang tegen. Zodra ze met hem samenwoont, begint voor haar een nachtmerrie.
Titel
De vrouwenhater
Auteur
Louis Van Dievel
Taal
Nederlands
Editie
2de herz. druk
Uitgever
Antwerpen: Vrijdag, 2013
318 p.
Aantekening
Uitgebreide versie van de eerder verschenen titel 'De man die naast zijn schoenen liep'
ISBN
9789460012198 (paperback)

Andere formaten:

Besprekingen

Een Antwerpse advocaat van middelbare leeftijd, een onaangename, weinig scrupules hebbende bon-vivant, komt na een aantal jaren zwaar geleefd te hebben in het ziekenhuis terecht. Weer thuis voelt hij zich oud en depressief; om hier van af te komen stort hij zich in het lange afstandslopen. Bij de start van de Antwerpse marathon ziet hij tussen de lopers de jonge, aantrekkelijke lerares Marleen Luyten staan. Hij wordt verliefd op haar en weet haar uiteindelijk te veroveren. Dan begint voor haar een lange nachtmerrie. Geen echt aangenaam verhaal, ook geen echte misdaadroman, wel een verhaal dat je bijblijft, deze beklemmende, sombere psychologische roman, zich afspelend in Griekenland, Italië en België over een stugge, harde en agressieve man in de greep van obsessies, seks en geweld. Via flashbacks met jeugdherinneringen van de (naamloos blijvende) advocaat wordt meer duidelijk over de oorzaken van zijn karakter en gedrag. Van Dievel (1953), tv-journalist, werd genomineerd voor de Diam…Lees verder

Over Louis Van Dievel

Louis van Dievel (Mechelen, 24 april 1953) is een Vlaams journalist en schrijver.

Levensloop

Van Dievel is vertaler Italiaans en Engels van opleiding en is nagenoeg zijn volledige loopbaan bij de Vlaamse publiekszender VRT actief als journalist. Zo was hij daar bijvoorbeeld coördinator voor het actualiteitenprogramma Morgen Beter (2005-2007). Een lange periode die, tweemaal, kort werd onderbroken door zijn overstappen naar VTM. Op het einde van zijn loopbaan was hij moderator bij de VRT-nieuwswebsite deredactie.be.

Als schrijver haalde hij bekendheid in Vlaanderen met De Pruimelaarstraat. Daarin grijpt hij terug naar het begin van de jaren zeventig, toen een seriemoordenaar en verkrachter de streek van Mechelen terroriseerde. Voor dit boek kreeg hij een nominatie voor de Libris Literatuur Prijs. Nadien werd het bewerkt door het theatergezelschap 't Arsenaal uit Mechelen.

Voor zijn werk Hof van Assisen …Lees verder op Wikipedia